A hop, skip and a jump

RESULTS from Naracoorte and District Little Athletics on October 25.

Tiny Tots Girls Maggie McLean, Misrak Richards, Lily Wilkin, Georgina Mahney, Renae Neilsen

Tiny Tots Boys Toby Boord , Charlie McCarthy, Darcy Pilkington, MacKenzie Wardle, Flynn Moss, Thomas Maney, Mason White, Will Harris

Under 6 Girls 70m Lucy Midwinter 14.8, Mia McCarthy, Ava Snodgrass, 60m Hurdles Lucy Midwinter 15.0, Ava Snodgrass, Mia McCarthy, High Jump Lucy Midwinter 0.70, Isabel Teate, Ava Snodgrass, Shot Put Lucy Midwinter 2.65, Mia McCarthy, Ava Snodgrass

Under 6 Boys 70m Mason Brighton 15.7, Zach Boston, Austin Martyn, 60m Hurdles Zach Boston 16.2, Mason Brighton, William Pfitzner, High Jump Zach Boston 0.61, Austin Martyn, Henry Pedler, Shot Put Zach Boston 3.50, Jack Barker, William Pfitzner

Under 7 Girls 100m Amelia Mahney 20.9, Madison Hagarty, Krystal Miller, 60m Hurdles Amelia Mahney 17.6, Madison Hagarty, Freya Wirper, Long Jump Freya Wirper 1.73, Amelia Mahney, Madison Hagarty, Discus Madison Hagarty 8.74, Amelia Mahney, Freya Wirper

Under 7 Boys 100m George Pretlove 19.3, James Corbin, Riley McMullan, 60m Hurdles Matthew Maney 13.9, James Corbin, George Pretlove, Long Jump Matthew Maney 2.48, James Corbin, Riley McMullan, Discus Matthew Maney 10.71, James Corbin, Riley McMullan

Under 8 Girls 100m Samantha Edwards 19.7, Taya Brunt, Milly Thompson, 60m Hurdles Ella Boston 14.1, Taya Brunt, Samantha Edwards, High Jump Rose Pfitzner 0.92, Ella Boston, Sophie Pedler, Vortex Milly Thompson 11.28, Abigail Schutz, Rose Pfitzner

Under 8 Boys 100m Sam Pridham 18.8, Cameron Taylor, Max Midwinter, 60m Hurdles Sam Pridham 12.6, Max Midwinter, Cameron Taylor, High Jump Sam Pridham 1.00, Max Midwinter, Cameron Taylor, Vortex Sam Pridham 18.24, Rupert Fletcher, Henry Boord

Under 9 Girls 70m Mary-ann Thompson 14.0, Eliza Corbin, Meg Miles, 60m Hurdles Mary-ann Thompson 13.8, Eliza Corbin, Meg Miles, Discus Mary-ann Thompson 11.60, Eliza Corbin, Meg Miles, Shot Put Mary-ann Thompson 4.21, Eliza Corbin, Meg Miles

Under 10 Girls 100m Taylor Ryan 17.6, Grace Collins, 60m Hurdles Taylor Ryan 12.7, Grace Collins, Long Jump Taylor Ryan 3.02, Grace Collins, Discus Grace Collins 13.32, Taylor Ryan

Under 10 Boys 100m Matt Gould 19.1, 60m Hurdles Matt Gould 14.4, Long Jump Matt Gould 2.46, Discus Matt Gould 10.73

Under 11 Girls 100m Lily Pfitzner 17.5, Ella Jones, 60m Hurdles Lily Pfitzner 12.5, Ella Jones, High Jump Lily Pfitzner 1.00, Ella Jones, Turbo Lily Pfitzner 14.82, Ella Jones

Under 11 Boys 100m Jacob Thompson 19.6, Jack Glatz, 60m Hurdles Jacob Thompson 13.4, Jack Glatz, High Jump Jacob Thompson 1.10, Jack Glatz, Turbo Jacob Thompson 13.10, Jack Glatz

Under 12 Girls 100m Georgina Thompson 25.8, 60m Hurdles Georgina Thompson 34.1, Triple Jump Georgina Thompson 4.95, Shot Put Georgina Thompson 6.25

Under 12 Boys 100m Jacob Edwards 19.0, 60m Hurdles Jacob Edwards 17.3, Triple Jump Jacob Edwards 5.79, Shot Put Jacob Edwards 6.44

Under 13 Boys 100m William Gould 13.7, Ciaran Shouksmith, Henry Miles, 80m Hurdles William Gould 14.8, Henry Miles, Triple Jump William Gould 10.05, Ciaran Shouksmith, Henry Miles, Shot Put William Gould 11.13, Ciaran Shouksmith, Henry Miles

Smartphone
Tablet - Narrow
Tablet - Wide
Desktop